Demonstranti měli masky uklízeček a uklízečů, nechyběli jim smetáky, kyblíky a lopatky, kterými se snažili Ostravu vyčistit od společnosti RPG. Akci s názvem RPG smrdí uspořádalo ostravské sdružení Probuď domy na podporu důstojného bydlení.

Průvod proti RPG v Ostravě

Průvod proti RPG v Ostravě

FOTO: Denisa Doležalová, Právo

Trasa velmi hlasitého průvodu vedla mezi domy ve vlastnictví RPG Byty, která patří v Moravskoslezském kraji k největším poskytovatelům nájemního bydlení.

Demonstranti měli masky uklízeček a uklízečů

Demonstranti měli masky uklízeček a uklízečů

FOTO: Denisa Doležalová, Právo

„Akce je taková nadsázka. Myslíme si, že na RPG něco smrdí a chceme to zkrátka uklidit. Proto ty kolíčky a uklízecí čety v průvodu,“ vysvětlili Právu organizátoři akce. Sdružení chtělo touto akcí upozornit na podle nich kontroverzní praktiky realitní společnosti RPG Byty a zajistit lepší podmínky pro jejich nájemníky.

Transparenty proti Bakalovi

Transparenty demonstrantů kritizovaly i miliardáře Bakalu, který RPG Byty prodal

FOTO: Denisa Doležalová, Právo

Na shromáždění také varovali před novým vlastníkem firmy, společností Blackstone.

„Dále požadujeme, aby RPG investovalo do oprav svých domů a bytů, které jsou často ve strašném stavu, a nájemníci jsou nuceni je opravovat na vlastní náklady. Chceme také upozornit na propojení některých občanských organizací s RPG Byty a na segregaci obyvatel města na základě etnicity,“ hlásali organizátoři.