„Znamená neodvysílání pořadu Jana Krause na TV Prima začátek 'stabilizace společnosti' podle čínského střihu? To by bylo nepřijatelné!” uvedl Herman na Twitteru ve zjevné narážce na slova prezidenta Miloše Zemana, který v roce 2014 v rozhovoru pro čínskou televizi uvedl, že se do země přijel poučit, jak stabilizovat společnost.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ve čtvrtek řekl, že Prima by podle něj měla díl odvysílat, aby předešla různým spekulacím.

Místo ohlášeného dílu s Bradym, Hermanem, zpěvačkou Annou K a hercem Romanem Štabrňákem Prima odvysílala reprízu staršího dílu. Televize ji uvedla stručným textovým upozorněním, že vysílá z archivu, protože tvůrci nedodali nový díl včas.

S tím ale nesouhlasí produkční pořadu Simona Matásková. "Pořad jsme dodali Primě jako vždycky," sdělila ve středu večer serveru Seznam Zprávy, který na neodvysílání pořadu upozornil.

SJK Přání ke státnímu svátku

Zveřejnil(a) Jan Kraus dne 26. říjen 2016

Redakce Seznamu uvedla, že má k dispozici rovněž vzkaz, který tvůrci pořadu před jeho přípravou rozeslali vybraným osobnostem. Ve zprávě avizovali, že se na začátku show uskuteční happening na podporu Bradymu, Hermanovi a proti událostem na Pražském hradě. Na svém facebookovém profilu to potvrdila i zpěvačka Anna K., která byla jedním z hostů pořadu.

"Společně s dalšími osobnostmi i s mojí kapelou jsme se v úvodu dílu vyjádřili k pátečnímu státnímu svátku a udělování státních vyznamenání a podpořili jsme pana Jiřího Bradyho a Daniela Hermana, kteří byli se mnou hostem pořadu," napsala zpěvačka.

TV Prima právě neodvysílala Show Jana Krause. Společně s dalšími osobnostmi i s mojí kapelou jsme se v úvodu dílu vyjádř...

Zveřejnil(a) ANNA K. official dne 26. říjen 2016

Spor o vyznamenání Bradyho poznamenal přípravu letošních oficiálních oslav státního svátku 28. října. Oslavy vzniku Československa budou nejvyhrocenější za poslední roky. Řada politiků oznámila, že kvůli sporu nepřijde na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražský hrad.