Babiš na dotaz, zda ANO k ústupku na Ústecku vede strach, že by hnutí mohlo zase zůstat mimo hru jako na Královéhradecku nebo Pardubicku, odpověděl: „Není to strach, ale fakta a informace. Kmotři za ODS na Ústecku pobíhají sem a tam a snaží se krajskou koalici postavit bez nás.“

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Podle lídra ANO se jeho hnutí snaží vyjednat velmi silnou pozici v radě. „Na krajích se nedělá politika, kraje jsou průtokáč peněz, a buď hospodaří správně, nebo ve prospěch svých kámošů. A o panu Bubeníčkovi na rozdíl od pana (Michala) Haška nebo pana (Miroslava) Nováka (dosluhující hejtmani ČSSD Jihomoravského a Moravskoslezského kraje – pozn. red.) nikdy nebyla informace, že by zneužíval svoji pozici hejtmana,“ doplnil.

Výsledek krajských voleb v Ústeckém kraji

Výsledek krajských voleb v Ústeckém kraji

FOTO: David Ryneš, Novinky

Babiš se ve středu dále ohradil proti slovům předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka. „Tvrdí, že moje výroky ovlivnily formování koalic. To je nesmysl, neřekl jsem, že se všude krade. Řekl jsem, že nefunguje zlínská nemocnice, kde byla v úterý policie. Řekl jsem, že nefunguje náchodská nemocnice, kde před pár týdny v bytě hejtmana byla policie. Nekritizoval jsem plošně – hospodaření nemocnic v jižních Čechách jsem naopak chválil,“ dodal lídr ANO.