Cenu celkové rekonstrukce Belgické ulice není možné určit, bude se ale pohybovat v řádech desítek miliónů korun. „Výsledná investice bude sečtena až na konci příštího roku, protože se bude dodělávat ještě druhá část Belgické, od Bruselské směrem k Jana Masaryka," řekl náměstek pražské primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

Nyní už je ulice bez problému zpřístupněna chodcům a do měsíce proběhne i ji její kolaudace. Autům by se ulice měla otevřít do konce října tohoto roku. Odlehčí to tak provoz na přilehlých komunikacích, jako je Americká ulice a jiné, které jsou teď jako objízdné trasy, dodává Petr Dolínek.

V původních plánech bylo vykácet v ulici alej akátů. Stav poloviny stromů byl v průzkumu TSK Praha označen za havarijní a chtěli tam vysázet stromy nové. Městská část Prahy 2 však z tohoto důvodu odmítla udělit povolení TSK Praha na opravy. S kácením nesouhlasili především obyvatelé, založili iniciativu Belgická žije a více než 1700 lidí podepsalo petici za záchranu stromů. „My jsme přistoupili v rámci možností na změnu projektové dokumentace a výsledek vidíte,” uvedla mluvčí TSK Praha Barbora Lišková.

Opravený úsek v ulici Belgická

Opravený úsek v ulici Belgická

FOTO: Mapy.cz