„První týden bude teplotně nadprůměrný. Maximální denní teploty se budou pohybovat většinou kolem 20 °C, ve druhé polovině pracovního týdne bude místy až 24 °C. Minimální noční teploty budou kolem 6 °C, postupně kolem 10 °C,” uvedli meteorologové.

V pondělí bude polojasno až skoro jasno, ráno ojediněle mlhy. Přes den teploty vystoupí na 18 až 22 °C, na severu Moravy a ve Slezsku 16 až 19 °C. V úterý opět polojasno až jasno a teploty na stejné úrovni. Ve středu se může přechodně zatáhnout a nejlepší počasí by mělo vyjít na čtvrtek a pátek, kdy se očekává až 24 °C. O víkendu se mohou objevit přeháňky, ale denní teploty se stále mají držet nad dvacítkou.

Nová dřevěná rozhledna za 3,6 miliónu korun na Velkém Javorníku v Beskydech.

Rozhledna na Velkém Javorníku v Beskydech

FOTO: Denisa Telaříková, Právo

První říjnové týdny budou teplotně průměrné. To znamená, že průměrná maximální teplota vzduchu se bude v rámci Česka pohybovat kolem 16 °C, na konci období kolem 13 °C a průměrná týdenní minimální teplota kolem 3 °C, zpočátku kolem 6 °C.

Nečeká se ani mnoho srážek, nejvíc by jich mělo spadnout v týdnu od 3. do 9. října.

Dlouhodobý výhled počasí nemůže postihnout odlišnosti počasí v jednotlivých regionech a předpovědět přesné teploty na konkrétní dny. Jde spíše o obecný popis pravděpodobného vývoje počasí.