Exekutora na Sněmovnu podle serveru poslali dědicové Dohnala, který zemřel před třemi lety. Celá věc začala, když Sněmovna v roce 2010 uložila Dohnalovi pokutu ve výši 50 tisíc korun kvůli tomu, že nedovolil kontrolnímu sněmovnímu výboru zkontrolovat hospodaření NKÚ.

Dohnal částku zaplatil, zároveň se ale obrátil na soud, který v roce 2012 pokutu zrušil a nařídil Sněmovně, aby věc projednala znovu. Sněmovna to neudělala a ani nevrátila peníze.

„Sněmovna je povinna rozhodnout o žádosti o vrácení přeplatku na pokutě a náhradě nákladů exekuce,“ citoval server z exekučního příkazu, který měl předminulý týden do Sněmovny doručit soudní exekutor Jan Krejsta.

Jedná se o jakousi mediální hru advokáta Dohnalovy rodiny Václava VlkaRoman Žamboch, ředitel tiskového odboru Sněmovny

Ředitel tiskového odboru Sněmovny Roman Žamboch však následně uvedl, že odmítá tvrzení, že je Sněmovna v exekuci kvůli pokutě pro Dohnala.

„Jedná se o jakousi mediální hru advokáta Dohnalovy rodiny Václava Vlka, který se snaží získat zpět pro rodinu F. Dohnala, který před třemi lety zemřel, padesátitisícovou pokutu, kterou mu udělila Poslanecká sněmovna v roce 2010 za neposkytnutí součinnosti při kontrole NKÚ. Zaplacená pokuta byla bezprostředně odvedena do státního rozpočtu,“ uvedl Žamboch.

Nepravomocné rozhodnutí

Dodal, že Sněmovna podala návrh na zastavení exekuce. O tom musí ještě rozhodnout soud.

To Novinkám potvrdil i mluvčí exekutorské komory Petr Vorlíček. „Exekuce není pravomocná, proto ji nelze nalézt v centrální evidenci exekucí,“ vysvětlil.