„Podle mě by se nemělo lidem, kteří jsou schopní a něco dokázali, bránit v politice,“ řekl Zeman, přirovnávaje Babiše k Josefu Rašínovi. Jako další příklad uvedl i úspěšného byznysmena a politika Tomáše Baťu. „Málo kdo ví, že byl úspěšným starostou Zlína a vybudoval tu nádherné město,” dodal Zeman.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách

K dikci zákona omezujícím právo politiků podnikat, který ve středu schválila Sněmovna, se přímo vyjádřit nechtěl. Upozornil, že ještě musí projít Senátem. [celá zpráva]

Je to zákon o jednom člověku, zákon by měl být obecnýprezident Miloš Zeman

„Ale v principu to není dobře. Je to zákon o jednom člověku, zákon by měl být obecný. Jsem na tom podobně jako Andrej Babiš. Ve Sněmovně leží zákon o mě, zákon, který napsal neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Dienstbier,“ řekl Zeman v narážce na zákon o omezení pravomocí prezidenta, jehož autorem je právě ministr pro lidská práva.

Na Babiše prezident vzpomněl i v Jevíčku. „Při posledním setkání jsem mu řekl, že vypadá strašně, ať si koupí žiletku a oholí se. Teď po návštěvě Jevíčka bych mu měl říci, ať si koupí žiletku z Jevíčka,“ bavil diváky Zeman. Výroba holicích čepelek má totiž v Jevíčku tradici mnoha desetiletí.

Odpůrci Miloše Zemana protestující ohledně prezidentových sympatií k Vladimiru Putinovi

Odpůrci Miloše Zemana protestující ohledně prezidentových sympatií k Vladimiru Putinovi

FOTO: Zdeněk Seiner, Právo

Prezidentovi vyčítali Putina

Až na závěr druhého dne návštěvy Pardubického kraje se prezident Miloš Zeman dočkal veřejné kritiky. Mezi stovkami příznivců na Palackého náměstí v Poličce stála skupinka mladých lidí, kteří dali najevo, že se jim nelíbí Zemanovy sympatie k ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi. Do ruštiny přeložili název nejnovější Zemanovy knihy Tato země je naše.

Miloš Zeman křtí svou novou knihu s titulem Tato země je naše.

Miloš Zeman ve středu pokřtil svou novou knihu s titulem Tato země je naše.

FOTO: Zdeněk Seiner, Právo