V pátek začne počasí ovlivňovat od západu studená fronta, která přinese do Čech zataženou oblohu s deštěm. Srážky mohou být vydatné a během 24 hodin by mohlo napršet až 40 milimetrů. Ranní minima se budou pohybovat mezi 17 a 13 stupni, odpoledne se dostanou jen na 16 až 22 stupňů. Pocitovou teplotu bude navíc snižovat čerstvý vítr.

Na Moravě a ve Slezsku bude v pátek zpočátku dne minimum oblačnosti a zatahovat se začne až odpoledne. Ojediněle se mohou objevit i silné bouřky. Noc bude na východě tropická, teploty klesnou na 21 až 18 stupňů. Zpočátku dne ještě bude rtuť šplhat k 28 až 31 stupňům.

V sobotu budou nejprve na Moravě a ve Slezsku doznívat srážky a oblačnost bude ubývat až v průběhu dne. V Čechách by proti tomu mělo být převážně polojasno. Ranní minima klesnou na 14 až 10 stupňů. Odpolední maxima meteorologové očekávají mezi 21 a 25 stupni.

„V neděli bude převládat jasno či polojasno s ranními minimy mezi 14 a 10 stupni a odpoledními teplotami v rozmezí 21 až 25 stupňů,” uvedla Honsová.

V úvodu příštího týdne bude počasí ovlivňovat teplé jihozápadní proudění. Převládat bude polojasno s teplotami v pondělí do 28 a později až do 31 stupňů.