„Nyní vytváříme na Celní správě silný pátrací tým, tak se už víceméně nabízí, že by plukovník Šlachta mohl díky svým odborným zkušenostem, znalostem a praxi tento tým posílit. Ve středu jsem s ním a představiteli generálního ředitelství měla schůzku a dostal konkrétní nabídku,“ sdělila Schillerová během návštěvy dětského tábora ve Skočicích na Strakonicku.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách

Šlachta Právu sdělil, že čas na rozhodnutí má do pondělí. „Zatím nevím, jak se rozhodnu,“ konstatoval bývalý šéf lovců mafiánů. Datum případného nástupu by se podle Šlachty řešilo až podle toho, zda by se rozhodl nabídku přijmout.

V zákulisí se přitom už minulý týden mluvilo o tom, že Šlachta by měl k celníkům nastoupit 1. října.

Bývalý šéf ÚOOZ odešel od policie po 26 letech služby před měsícem na protest proti sloučení jeho útvaru s protikorupční policií a vznikem Národní centrály proti organizovanému zločinu. Už před časem se nechal slyšet, že by chtěl i nadále pracovat ve státních službách a odmítl, že by se objevil na kandidátce nějaké politické strany. Policejní reorganizace způsobila i koaliční vládní roztržku, proti ní vystupovalo hlavně hnutí ANO ministra financí Andreje Babiše.