„Názory a zejména předsudky paní poslankyně Nytrové nesdílím a paní Nytrová v tomto nevyjadřuje postoj ČSSD,“ sdělil premiér Novinkám.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách

Až poslankyni uvidí, bude s ní o jejích názorech mluvit. Na otázku, zda chce, aby opustila ČSSD, Sobotka odpověděl, že ne.

„S předsudky, které reálně mezi lidmi, zdaleka nejen mezi poslanci, existují, je potřeba bojovat debatou a trpělivým vysvětlováním, ne vylučováním,“ míní premiér.

Rozhodně nevidím žádný důvod, proč bych měla opustit ČSSDPavlína Nytrová, poslankyně soc. dem.

Sama poslankyně neví, proč by měla ze strany odcházet. „Jsem členkou demokratické strany, ve které má každý právo projevit svůj vlastní názor. Stojím za programem sociální demokracie, která k problematice adopce registrovanými partnery nemá jednotné stanovisko. Rozhodně nevidím žádný důvod, proč bych měla opustit její řady,” uvedla v prohlášení.

K odchodu vyzvala Nytrovou její stranická kolegyně Marksová. „Naprosto se distancuji od názorů poslankyně Nytrové týkajících se registrovaného partnerství. Měla by si přestoupit do jiné strany!“ uvedla ve středu večer na Twitteru. [celá zpráva]

Nytrová se proti tomu ve čtvrtek ostře vymezila. „Reakci Michaely Marksové na mé vystoupení mohou chápat naši voliči jako signál toho, že ČSSD není demokratickou stranou a zbavuje se členů, kteří mají na určitou problematiku jiný názor,” podotkla poslankyně.

Poprask způsobil zákon o registrovaném partnerství

Do homosexuálů se Nytrová tvrdě pustila ve středu při projednávání novely zákona o registrovaném partnerství.

Na plénu prohlásila, že u homosexuálů je vysoká promiskuita, nadprůměrný vztah k alkoholu a drogám, větší násilné chování. Řekla také, že homosexuálové se budou snažit zrealizovat sex s dětmi.

Poslanci napříč politickým spektrem navrhují, aby si gayové a lesby, které žijí v registrovaném svazku, mohli osvojit dítě svého partnera. Podmínkou by bylo, že biologický rodič dítěte není znám. V případě, že by znám byl, musel by dát s osvojením souhlas.