„Teplé jižní proudění, díky němuž máme tropické teploty, v pondělí odpoledne ukončí studená fronta, která do Česka přichází ze západu. Na Moravu a do Slezska dorazí ve druhé polovině noci, východ pocítí razantní změnu až během úterního dopoledne,“ řekla Honsová.

KOMENTÁŘ DNE:

Očima Saši Mitrofanova: ODS budoucím hegemonem? Dokáže i odpuzovat

Pondělí se podle meteoroložky stane pravděpodobně nejteplejším dnem celého července. Nejvyšší teploty budou na jihu Moravy, kde se očekávají teploty atakující 35 stupňů Celsia. Horko bude ale i v Praze a ve středních Čechách, kde by se měla rtuť teploměru vyšplhat na 34 stupňů.

V pondělí odpoledne ale dorazí studená fronta s prudkými bouřkami, intenzivním deštěm, kdy by mělo napršet až 40 mm, krupobitím a také silným větrem o rychlosti až 90 km/h.

V úterý by mělo být zataženo a mělo by pršet. „Déšť bude vytrvalý a spadne až 25 mm srážek. Na východě republiky budou intenzívní bouřky,“ uvedla Honsová. Teploty ale budou velmi rozdílné. Na západě republiky bude 19 stupňů, v Praze 23 stupňů, jižní Morava by měla mít stále ještě 30 stupňů.

Oblačno, zataženo s deštěm nebo přeháňkami bude i ve středu. Teploty by se měly pohybovat mezi 18–22 stupni.

Podobný ráz počasí bude převládat i ve čtvrtek, teploty ale ještě klesnou. Ráno naměříme mezi 13 až 9 stupni, odpoledne bude mezi 16 až 20 stupni.

V pátek by opět mělo být oblačno místy s deštěm nebo přeháňkami a teploty se budou stále pohybovat mezi 18–22 stupni.

Na víkend by se mělo lehce oteplit, v sobotu by mělo být polojasno, místy oblačno s teplotami 20–23 stupňů, v neděli to bude 22 až 26 stupňů, ovšem opět nás čekají bouřky a přeháňky.