„S příslušným Útvarem pro ochranu prezidenta České republiky Ochranné služby byl celý problém projednán tak, aby k obdobným situacím již nedocházelo,“ napsal Gazdíkovi Chovanec s tím, že jeho ministerstvo připravuje podrobnější výklad k otázkám přiměřenosti postupu policie.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Skauti si chtěli hymnu zazpívat po mši na 3. nádvoří Hradu. Jeden z policistů jim však řekl, že jakákoli hudební či jiná vystoupení musí být povolena Správou Pražského hradu. Policejní prezidium takový postup označilo za necitlivý, Chovanec dokonce v první reakci prohlásil, že policista zřejmě ztratil zdravý rozum. Postih chybujícího strážce zákona ale na pořadu dne není.

Nezakázal, jen upozornil?

„Po detailním prošetření celé kauzy došly kontrolní orgány Policie ČR k závěru, že policista se nedopustil jednání, pro které by bylo možné zahájit řízení podle zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů,“ napsal Gazdíkovi Chovanec.

Policista totiž podle Chovance zpěv státní hymny výslovně nezakázal ani skauty nevyzval pokynem k rozchodu či odchodu. „Osobu, kterou považoval za organizátora akce, upozornil, že provozování hudebních či jiných vystoupení bez povolení Správy Pražského hradu je v rozporu s návštěvním řádem Pražského hradu,“ píše Chovanec s tím, že odchod skautů na Hradčanské náměstí byl jejich rozhodnutím.

Dostal jsem odpověď na interpelaci na ministra Milana Chovance ohledně policisty, který znemožnil skautům zazpívat na...Posted by Petr Gazdík on Monday, May 30, 2016