V neděli se čeká oblačno až polojasno, na jihozápadě jasno nebo skoro jasno, na Moravě se postupně objeví přeháňky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají až na 22 °C.

V pondělí bude na většině území ČR jasno až polojasno, na Moravě a ve Slezsku opět ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty budou 9 až 5 °C a přes den se dočkáme až 23 °C.

Jasno a příjemné teploty do 24 °C nás budou doprovázet až do středy. Převážně oblačno by mělo být ve čtvrtek, ale teploty budou stále kolem dvaceti.

5

FOTO: Adéla Taitlová, Právo

„Období od 9. května do 5. června 2016 bude teplotně průměrné. První týden bude průměrný až slabě nadprůměrný, maximální denní teploty se budou pohybovat většinou od 20 do 24 °C, na konci týdne jen do 15 °C,” předpokládají meteorologové.

I druhý týden by měl být průměrný až slabě podprůměrný s průměrnou týdenní maximální teplotou vzduchu v rámci Česka kolem 18 °C a průměrnou týdenní minimální teplotou kolem 7 °C.

Žádné extrémy se nečekají v závěru května, ani začátkem června. Teploty kolem průměru a srážek také nebude mnoho. Relativně nejvíce by mohlo pršet v týdnu od 23. do 29. května.