Ve středu ráno se kvůli kauze sešly špičky strany s právníky. „To, co se dnes řešilo, byla jistá míra poměrně vysoké nestandardnosti postupu soudů, které jsou uplatňovány vůči ČSSD, a jak se proti nim bránit,“ řekl po jednání Chvojka.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

Zmínil, že ačkoliv Altner požadoval pro zaplacení částky 15denní lhůtu, soud určil tři dny. „Ačkoli běžná doba vypracování rozsudku je měsíc, v případě ČSSD to bylo pět dnů včetně doručení,“ vyjmenovával Chvojka.

Zda strana do čtvrteční půlnoci zaplatí 337 miliónů, nechtěl říci. „Způsob, jakým to budeme řešit, oznámíme zítra. Vstupuje tam celá řada proměnných. Pohledávku jsme zatím neuznali,“ prohlásil Chvojka.

Mlží i premiér

Vysvětlil, že strana chce využít všechen čas. „ČSSD má obavy, že pokud peníze zaplatí a Nejvyšší soud potom rozhodne v její prospěch, tak už peníze neuvidí,” uvedl.

Ohledně platby mlží i šéf strany a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Na dotaz Novinek, zda strana dluh zaplatí, odvětil: „Myslím, že ta věc je zřejmá. Pokud máte jakékoliv otázky, můžete se obrátit na naší právní kancelář.”

Věřitelů přibývá, tvrdí Chvojka

Situaci komplikují Altnerovi věřitelé, kteří se obracejí se svými nároky přímo na Lidový dům. ČSSD eviduje nároky 17 Altnerových věřitelů v hodnotě asi 20 miliónů.

„Stále ještě přibývají exekuční příkazy, přihlašují se další věřitelé, lhůtu pro finanční řešení jsme posunuli do zítra. Teď nevíme, jak rychle musíme reagovat na exekuční příkazy,“ uvedl Chvojka.