Dolínek, který má v neúplné radě na starost i oblast školství, chce navrhnout Bártlovo odvolání na příštím zasedání rady města. To bude příští týden. V úterý školu navštíví primátorka Adriana Krnáčová (ANO) spolu s ministryní školství Kateřinou Valachovou (ČSSD).

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

„Existence šikany na SPŠ Na Třebešíně je nezpochybnitelná a v celé záležitosti evidentně selhaly kontrolní mechanismy uvnitř školy, přičemž ředitel školy je za jejich správné fungování osobně odpovědný,” uvedl v prohlášení.

Náměstek pražské primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

Náměstek pražské primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Vedení školy jakékoliv pochybení v případu odmítá. Případem se od minulého týdne zabývá Česká školní inspekce a magistrátní úředníci coby zástupci zřizovatele doposud tvrdili, že případné personální změny navrhnou až po jeho prošetření.

Vyšetřování zabere měsíc

Dolínek proto doufá, že výsledky šetření inspekce budou k dispozici již pro příští zasedání rady, které by mělo proběhnout v následujícím týdnu.

Náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys Novinkám minulý týden sdělil, že s ohledem na zákonné lhůty i možnosti odvolání očekává výsledek šetření zhruba do měsíce.

Konec vedení školy požaduje mimo jiné internetová petice. Pro personální změny se vyslovila i ministryně Valachová. [celá zpráva]

Škola trojici studentů, kteří se měli dopouštět šikany pedagožky, podmínečně vyloučila a snížila jim známku z chování. K tomuto kroku přistoupila na základě nahrávek jejich chování.