„Tím, že paní Chalánková podepsala tuto petici, udělala hloupost. Hloupost uděláme v životě občas každý. Názor je dnes v TOP 09 jednotný, jsem si jist, že i paní Chalánková dnes chápe, že referendum o kvótách je populistický nesmysl,“ řekl Kalousek.

Po víkendovém volebním sněmu TOP 09 obletěla sociální sítě červnová fotografie Chalánkové, jak pózuje u stánku IVČRN. Tato inciativa spolupracuje s hnutím Blok proti islámu Martina Konvičky, který byl před dvěma týdny obviněn z podněcování k nenávisti.

Je to zneužití fotografie, bránila jsem křesťanské hodnoty, tvrdí místopředsedkyně TOP 09 k podpisu petice

 

FOTO: Facebook

Chalánková tvrdí, že IVČRN zneužila její fotografii pro svou propagaci. „Podepsala jsem petici, která se staví proti povinným kvótám pro migranty. Důvodem mého podpisu petice byla obrana křesťanských hodnot,“ tvrdí.

„Nikdy jsem nepodporovala a ani nebudu podporovat žádná extrémistická hnutí. Zneužití fotografie s mou osobou k propagaci tohoto hnutí považuji za nehorázné. Proti všem nařčením, že spolupracuji s hnutím IVČRN, se chci silně ohradit a zároveň se od nich distancovat,“ uvedla v pondělí poslankyně.