„Chování paní Kleslové je samozřejmě nepřijatelné, budeme to řešit v úterý na výboru,” komentoval Babiš jednání své pravé ruky Kleslové.

Zda je ve hře vyloučení místopředsedkyně z hnutí, závisí prý na tom, jak se k věci postaví předsednictvo. Svůj osobní názor Babiš vyjádřit odmítl.

Na nahrávce, kterou zveřejnil server Neovlivni.cz, Kleslová přesvědčovala členy rady, aby se nezabývali spoluprací její advokátní kanceláře s ČEZ. Práce pro polostátní firmu Kleslové vynášela podle serveru 100 tisíc korun měsíčně, po nátlaku se ale dohodla na ukončení smlouvy s ČEZ ke konci září.

ČTĚTE TAKÉ
Lukrativní smlouva Kleslové s ČEZ skončí dřív

ODS v pátek Babiše vyzvala, aby vysvětlil svůj postoj k údajnému nátlaku a chování Kleslové v dozorčí radě ČEZ. Navíc chtějí zveřejnění všech smluv, které má místopředsedkyně ANO se státními a polostátními podniky, kolik si za ně fakturuje a zda o nich Babiš ví.

Kromě práce pro ČEZ je Kleslová předsedkyní dozorčí rady Pražské energetiky a také členkou představenstva Pražské teplárenské. Dříve spolupracovala se státní firmou ČeproČeskými drahami.