„Pro mě je záhadou, kdo předpisy pro paní primátorku zpracovával. Trochu to na mě působí, že si je psali developeři sami,“ uvedl Stropnický.

Proti původnímu návrhu obsahují předpisy Krnáčové několik změn. Podle Stropnického dostatečně neregulují výšku budov, ruší povinnost výsadby stromořadí nebo povolují výstavbu mnohostranných bilboardů.

Náměstek primátorky Matěj Stropnický (Trojkoalice/SZ)

Náměstek primátorky Matěj Stropnický (Trojkoalice/SZ)

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Stavební předpisy, které jsou prováděcím předpisem ke stavebnímu zákonu, jsou v Praze diskutované už několik měsíců. Pražští radní smetli v úterý ze stolu návrhy Stropnického a schválili návrhy primátorky Adriany Krnáčové, které měl údajně připravit její sekretariát.

ČTĚTE TAKÉ
Stropnický ml.: Současná koalice není jediné řešení, Krnáčová je nevyzpytatelná
Pražští lidovci i STAN budou jednat o sporech na magistrátu
Pražští radní neschválili Stropnickému klíčové materiály, koalice je ohrožena

Krnáčová vše odůvodnila neschopností Stropnického. Ten se proti nařčení ohradil a poukázal na spolčení ANOČSSD, protože o materiálech, které Krnáčová předložila, Trojkoalice na rozdíl od ČSSD nic nevěděla.

To jí náměstek vytýká i v dopise. „Materiál byl údajně předem konzultován mezi radními z ČSSD a ANO, radní Trojkoalice jej však vůbec neobdrželi,” píše.

„Panu náměstkovi na dotaz odpovíme a seznam lidí, kteří se na přípravě PSP podíleli, mu poskytneme,” řekl Novinkám mluvčí primátorky Vladimír Řepka.