Zhruba v pětiminutových intervalech se ve středečních dopoledních hodinách prostřídaly dvě desítky dopravních policistů. Ti se ujali řízení na pražských křižovatkách ulice U Slavie x Vršovická a U Vršovického hřbitova x Bohdalecká v Praze 10.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Policisté museli zdolat nejen praktickou zkoušku, která se skládala z řízení silničního provozu a jízdy zručnosti, ale také teoretickou. V té první si prověřili své znalosti z pravidel silničního provozu a právních předpisů.

„Žádná spolupráce s řidiči není. Absolutně netuší, co které pokyny znamenají. Mimopražští řidiči jsou na tom ještě hůř než ti pražští. V Praze je přeci jen větší pravděpodobnost, že v křižovatce potkáte policistu,“ hodnotil řízení provozu regulovčík Jan Hrbek.

O jednotlivých výkonech samotných policistů rozhodovala odborná komise. Vítězem se stal podpraporčík Jaroslav Hulvák, druhé místo obsadil praporčík Tomáš Marek a na třetím místě se umístil podpraporčík Petr Adámek.