„Všichni zemřeli prakticky okamžitě, nikdo nemohl přežít déle než několik minut,” uvedl Kafka s poukazem na výsledky pitev obětí s tím, že možnost přežití se pohybuje spíše v rovině teorie.

Všechny oběti měly podle něj „rozsáhlá, opakovaná zranění do míst, která vylučovala přežití,” dodal v Otázkách Václava Moravce státní zástupce.

Kafka rovněž uvedl, že střelec podle všeho nebyl psychicky zdráv a jeho stav se zhoršoval. Kvůli špatnému psychickému stavu zatím nemohla být vyslechnuta ani jeho manželka.

Video

Tragédie v Uherském Brodě má svého hrdinu: Jiří Nesázal svým jednáním zachránil tři životy. Zdroj: TV Nova

Střelec vnikl do restaurace Družba v úterý kolem 12.30 a zastřelil sedm mužů a jednu ženu. Pak zavolal do televize Prima, aby na svůj čin upozornil. O několik desítek minut později se zastřelil. Terčem útoku se stala také účetní, která utrpěla těžké zranění. Nyní je mimo ohrožení života v nemocnici.

Jediný, kdo střelbu přežil bez zranění, byl host restaurace, který se skoro na dvě hodiny ukryl na WC. Zachránilo se také osm lidí, kteří utekli zadním vchodem. Útočník si na začátku roku obnovil zbrojní průkaz, který měl vydaný od roku 2000. Jeho příbuzným se to ale nelíbilo.