V debatě o hospodaření pojišťoven se jeden z poslanců obrátil na zástupce pojišťovny s žádostí, aby vysvětlil mediální informace o tom, že ředitel pojišťovny Jaromír Gajdáček pro sebe nakoupil luxusní verzi Audi A8 za více než pět miliónů korun a další podobné „záložní“ auto za zhruba tři milióny.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Sovák s těmito částkami nesouhlasil, přesto se ale podle něj jejich cena šplhá do miliónů.

„Čísla jsou absolutně nadnesená,“ odmítl s tím, že zmíněné audi stálo 2 800 000 korun. Navíc podle něj bylo vysoutěženo v rámci veřejné zakázky a nijak tato útrata neovlivňuje hospodaření pojišťovny.

Tím druhým autem jezdím já, přiznal ředitel

Na doplňující dotaz, jak je to se zmíněným záložním vozidlem, odpověděl Sovák, že se jedná o bývalé vozidlo ředitele. „A v současnosti s ním jezdím konkrétně já, tedy ekonomický ředitel,“ dodal za pobavení některých účastníků jednání.

„Vozy za 500 tisíc by vám nestačily?“ reagoval na to jeden z přítomných.

„Tohleto nemůžu nijak komentovat, bylo to schváleno v rámci plánu reprodukce, schváleno správní radou,“ odpověděl Sovák.

„Nijak to neohrožuje náklady na zdravotní péči, je to zcela jiný fond,“ dodal s tím, že pojišťovna bez problému hradí všechny své závazky vůči poskytovatelům zdravotní péče.