„Být soudce, který o nástupu Romana Janouška do vězení bude rozhodovat, nevzal bych si na triko, že ho tam poženu nemocného. Jeho stav je vážný, prakticky jakýkoliv úder do hlavy může způsobit rozsáhlé krvácení,” řekl Dryml listu.

Janouška ve vážném stavu přivezla do vrchlabské nemocnice jeho manželka ze Špindlerova Mlýna zhruba před měsícem. Janoušek ale podepsal reverz a odvezl si lékařskou zprávu. Pokud se ji rozhodne využít, posoudit by ji měl soud.

4,5 roku vězení

Janoušek by měl do vězení nastoupit v polovině listopadu. Pravomocně byl potrestán 4,5 roku vězení za to, že předloni opilý srazil v pražské Michli řidičku, která s ním chtěla řešit jejich předchozí dopravní nehodu, a z místa srážky ujel. Pražský městský soud mu původně uložil tříleté vězení, odvolací vrchní soud trest o 1,5 roku zpřísnil. Janoušek navíc po propuštění na svobodu nebude smět sedm let řídit.

Lobbistův advokát Vít Široký už dříve řekl, že jeho klient má zdravotní problémy po operaci subdurálního hematomu a že se možná bude muset podrobit novému operačnímu zákroku. Janoušek se do hlavy praštil o stěžeň na lodi.