Ke světovým celebritám, které se v rámci akce Ice Bucket Challenge polily ledovou vodou, se v poslední době zařadili i někteří politici. Naposledy tak učinil ministr školství Chládek. Toho do akce nominoval trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba. Chládek se před úkonem přiznal, že se mu do toho vůbec nechce.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Zároveň nominoval předsedu olympijského výboru Jiřího Kejvala, reprezentačního brankáře Petra Čecha a herce Jaroslava Sypala.

Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD)

Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD)

FOTO: Petr Horník, Právo

Před českým ministrem si na hlavu vylil kbelík i slovenský prezident Andrej Kiska. "Celá kampaň vypadá jako zábava, ale není tomu tak. Ačkoliv se už léta věnuji nemocným v Dobrém andělovi, o této nemoci, přiznávám, jsem mnoho nevěděl. Polít se ledovou vodou je to nejmenší, co se dá pro lidi trpící touto nemocí udělat," uvedl Kiska.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Slovenský prezident Andrej Kiska na sebe vylil kýbl s vodou

Osoby, které tímto způsobem kampaň podpořily, mají zároveň vyzvat další dobrovolníky, kteří pokud výzvu nevyslyší, musí na konto boje s ALS zaplatit sto dolarů.

Prezident Miloš Zeman se akce zúčastnit nehodlá. V pátek to oznámil jeho mluvčí Jiří Ovčáček: "Pan prezident se v tuto chvíli neplánuje k této akci připojit."

Video

Polít se nechal také kontroverzní starosta Toronta, Boltem vyzvaná ministryně a George W. Bush. Zdroj: Reuters

Řada lidí vyzvala k podpoře také amerického prezidenta Baracka Obamu. Ani ten však výzvy nevyslyší, jak oznámil bez zdůvodnění Bílý dům. Z jiných amerických politiků si na sebe vylil kbelík vody exprezident George Bush či guvernér státu New Jersey Chris Christie.