Ve čtvrtek bude ještě polojasno až oblačno, přeháňky se objeví zpočátku v horských oblastech, v průběhu odpoledne se budou dostávat i do nížin. Nejvyšší teploty dosáhnou 18 až 22 stupňů.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Páteční ráno bude na mnoha místech mlhavé s teplotami mezi 13 až 9 stupni. Dopoledne bude polojasné, ale během dne se bude postupně zatahovat a přijdou přeháňky, na Moravě a ve Slezsku i bouřky. Teploty v Čechách vystoupí nejvýše na 18 až 22, na Moravě se ale lidé můžou těšit na 21 až 25, uvedla Honsová.

Na sobotu deštníky

Sobota proprší, na celý den hlásí předpověď oblačno až zataženo s deštěm či přeháňkami. Ranní teploty spadnou na 12 až 8 stupňů, odpoledne se budou držet jen mezi 16 až 20 stupni.

neděli očekávají meteorologové polojasno až oblačno, ale už beze srážek. Ráno bude nejchladnější, teploměry ukážou pouhých 11 až 7 stupňů, odpoledne už se ale začne oteplovat na 19 až 23.

„Plavky ještě neuklízejme, po víkendu se vrátí letní počasí,“ vyzývá Honsová. Od pondělí do středy má být polojasno až oblačno s přeháňkami, ale teploty stoupnou na 21 až 25 stupňů, od středy pak až na 27 stupňů.