„Já se chci naprosto zúčastnit se vší silou mojí osoby a povahy tohoto dění tady... takže jsem už skoro rozhodnut, že přeruším svoji rezidenturu v Monaku a budu se naplno věnovat příběhům tady v Česku. Hlavně, abych měl čas na vendety,” řekl v rozhovoru.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Seznam je podle něj veliký, ale nejsou na něm desítky lidí. „U mě slovo nad tři už je veliký“. Kdo je na jeho seznamu, ale neřekl.

Rittig je obviněn z praní špinavých peněz v kauze jízdenek pro pražský dopravní podnik. Ten uzavřel smlouvu na jejich výrobu s firmou Neograph, kterou zprostředkovala společnost, již fakticky řídili Rittig a spol.

Právě této firmě plynuly výnosy z každé vyrobené jízdenky. Jeho jméno figuruje i v případu Jany Nagyové, s níž se scházel. Tvrdí, že se bavili o životě, například o situaci v ODS. „Je to neuvěřitelně pevná a vitální žena,” řekl stanici.

Žádost o odškodnění

Nepočítá s tím, že by byl odsouzen a šel do vězení. Zvažuje, že bude požadovat odškodnění za morální a finanční újmy, které se mu v posledním roce dějí. „Budeme říkat desítky (miliónů), abychom zas tak úplně nevystrašili,” řekl o výši sumy.