Věž stojí na rozhraní Žižkova a Vinohrad. Objekt připomínající raketu připravenou ke startu navrhl v roce 1984 architekt Václav Aulický za spolupráce s inženýry Jiřím Kozákem a Alexem Bémem. Se stavbou se začalo v roce 1985, dokončená byla roku 1992. Kromě své telekomunikační funkce, je také nejvyšší vyhlídkovou plošinou v České republice. Vyhlídka je umístěna ve výšce 93 metrů.

Půdorysně stavba vychází z trojúhelníku, v jehož rozích vyrůstají ocelové sloupy. Zatímco dva z nich dosahují do výšky 134 metrů, hlavní tubus přechází do anténního nástavce sahajícího až do výšky 216 metrů. Konstrukci tubusů věže tvoří dvojitá ocelová stěna, vyplněná betonem. Ve své době šlo o unikátní technologii, kterou si autoři nechali patentovat.

Na věži je umístěno deset soch miminek od sochaře Davida Černého. V nebeských výškách se mohou zájemci nejen kochat výhledem, ale také najíst v restauraci, která je ve výšce 66 metrů. Na věži bylo vybudováno také luxusní ubytování.

Vysílač je poměrně kontroverzní stavbou. Přestože někteří berou jeho vzhled za povedený, jiní ho řadí mezi nejošklivější stavby světa.