Rozhodlo o tom ve čtvrtek vedení pražské ČSSD, její konference se účastnil i premiér Bohuslav Sobotka. Ten připomněl, že v Senátu sociální demokracie obhajuje většinu.

V Praze 1 za ni kandiduje Petr Pavlík, šéf poradců ministra Marcela Chládka a zástupce vedoucí katedry genderových studií Fakulty humanitních studií UK.

Do klání o místo v horní parlamentní komoře v Prahu 5 ČSSD vysílá bývalého prorektora UK Stanislava Štecha, držitele francouzského státního vyznamenání. „Jdeme do bitvy, která je celoplošná. Je strašně důležité, abychom udrželi jednotné řady,“ apeloval šéf ČSSD.

Ludvík pomýšlí na vítězství v Praze

Lídr ČSSD na pražského primátora, šéf pražské Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík dostal 109 hlasů od asi 145 kandidátů krajské konference. Ludvík Právu řekl, že by soc. dem. poprvé v pražských volbách mohla pomýšlet na vítězství.

„Po dlouhé době je to tentokrát hodně otevřené. Politická scéna se natolik změnila a je natolik rozbitá, že si myslím, že tentokrát má šanci každý,“ uvedl. Ludvík se utká patrně s primátorem Tomášem Hudečkem (TOP 09) a exprimátorem Bohuslavem Svobodou (ODS). Hnutí ANO 2011 lídra na primátora patrně stále hledá.