„Není to žádné velké překvapení,“ zhodnotil Sobotka pravděpodobný termín, kdy se opět zpřístupní hlasovací urny. „Za sociální demokracii s takovýmto termínem nemáme žádný problém,“ dodal.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podotkl, že výsledky komunálních voleb zejména naznačí, jak dobře byly dosud obce vedeny, ČSSD podle něj bude chtít obhájit svou silnou pozici.

Čím později, tím lépe, řekl Babiš

První vicepremiér Andrej Babiš prohlásil, že čím později se budou volby konat, tím je to pro hnutí ANO lépe. Hnutí se potýká s přílivem uchazečů o členství, žadatele ale zdlouhavě prověřuje. Babiš řekl, že kandidátku postaví ANO jen tam, kde budou přesvědčeni, že bude kvalitní.

Chtějí se také poučit z kampaně pro nedávné volby do Evropského parlamentu, za kterou Babiš zkritizoval místní organizace. Prý kampaň nevedly dobře a myslely prý jen na podzimní volby do komunálu.

Také lidovci chtějí podle předsedy Pavla Bělobrádka upřednostnit kvalitu před kvantitou a v některých obvodech kandidátky nepostaví. Rádi by se vrátili do zastupitelstev ve větších sídlech, jako jsou České Budějovice, Pardubice nebo Plzeň.