V Prostějově není rodiny, jejíž člen nebo příbuzný by v dílnách, skladech či jiných provozech OP nepracoval. V dobách jeho největší slávy totiž v podniku a jeho pobočných závodech pracovalo až deset tisíc lidí. Není proto divu, že osud výrazné architektonické dominanty v průmyslové části města je středem obrovské pozornosti obyvatel.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Datum odstřelu, který by měl být úžasným divadlem, zatím nikdo přesně nepotvrdil, ale mluví se o 21. červnu.

„Více budeme vědět někdy v polovině června,“ řekl Právu zástupce společnosti Astria Group, která se na začátku roku 2014 stala majitelem hlavního areálu zkrachovalého podniku. Krátce po nabytí objektu, za který Astria Group zaplatila 58 miliónů korun, začalo vyklízení a demolice. Dělníci zde pracovali celé dny, práce se nezastavila ani o víkendech.

Další osud areálu je v rukou Astria Group. Předseda představenstva Astria Group Ondřej Batta v jednom z vyjádření pro ČTK sdělil: „Cílem naší činnosti je znovuobnovení místa pro využití v průmyslu a vytvoření nových pracovních míst“.

Podle primátora Prostějova Miroslava Pišťáka (ČSSD) je areál OP v soukromých rukou a město už na další vývoj situace nemá vliv.