Osmifinálový zápas, který vyhráli čeští borci, ač ve třetí třetině měli namále, sledovaly v areálu olympijského parku tisíce diváků na dvou velkoplošných obrazovkách. Někteří přišli v národních dresech.

Po třetině snů přišly obavy. Češi ale udrželi náskok a poslali Slováky domů

"Výsledek očekávám 8:0," řekl v průběhu zápasu neskromně jeden z diváků.

„Je příjemné sledovat zápas při bruslení. Přišli jsme kvůli obojímu," prozradila mladá žena.

Video

Fanoušci sledují hokejové derby Česko : Slovensko

Zdroj: Novinky

Fanoušci byli až do začátku třetí třetiny v euforii, když se ale slovenský tým zvedl a postupně snížil až na 4:3, zavládly obavy. K vyrovnání bylo blízko. Česká přesilovka v závěru utkání a Plekancův gól do prázdné brány, který stanovil konečné skóre na 5:3, pak přinesla všem českým fanouškům úlevu.

Fanoušci v Olympijském parku v Praze na Letné sledují na velkoplošné obrazovce osmifinálové hokejové utkání Česká republika - Slovensko na zimních olympijských hrách v Soči.

Fanoušci v Olympijském parku v Praze na Letné sledují na velkoplošné obrazovce osmifinálové hokejové utkání Česká republika - Slovensko na zimních olympijských hrách v Soči.

FOTO: Vít Šimánek, ČTK

„Poslední vteřiny jsem prožíval báječně, nemůžu mluvit. Slováci hráli ke konci dobře, ale ze začátku lepší pro nás,“ zhodnotil soupeře jeden z fanoušků.

„Ta první třetina byla úplně úžasná. Věřili jsme jim až do konce, konečně jsme jim snad vrátili to semifinále,“ dodala jiná fanynka.

Kvůli přeplněné kapacitě pořadatelé mimořádně nainstalovali ještě jednu obrazovku před vchodem do areálu ve směru od metra Hradčanská.

Fanoušci slaví v Olympijském parku v Praze na Letné vítězství českého týmu nad hokejisty Slovenska na olympiádě v Soči.

Fanoušci slaví v Olympijském parku v Praze na Letné vítězství českého týmu nad hokejisty Slovenska na olympiádě v Soči.

FOTO: Vít Šimánek, ČTK

Lidé si dopředu sázeli, českému výběru většinou věřili.