Babiš v pátek kritizoval stav na ministerstvu dopravy, které je podle něj v kolapsu. Na dotaz, zda tedy bude mít hnutí o resort zájem, uvedl: "Samozřejmě. Resort dopravy je v kolapsu. Nevykupují se pozemky, nic se nestaví. Ministerstvo dopravy se chová divně, máme různé signály o korupci."

Šéf hnutí dodal, že má ANO do čela resortu několik kandidátů. Zřejmě ale hnutí nominuje nestraníka. Vážným kandidátem hnutí na tento post je podle dřívějších informací bývalý vedoucí odboru dopravy Středočeského kraje Pavel Čihák. Kromě něj by v čele úřadu mohli stanout také poslanci Martin Kolovratník a Richard Brabec.

Co se týče dopravy, Babiš se nechal slyšet, že zřejmě navrhne zřízení vyšetřovací parlamentní komise k projektu dálnice D 47. "Tam se chystá nějaká prasárna," tvrdí Babiš.

Rovněž nepřímo naznačil, že by jeho hnutí mohlo přenechat ministerstvo vnitra sociální demokracii. "Můžeme o něj (vnitro) usilovat, ale jsme realisti, máme své limity," konstatoval. ANO by podle něj ale chtělo, aby agendy, jako jsou centrální nákupy a elektronizace státní správy, přešly pod ministerstvo financí.