Nečas by tak byl po Václavu KlausoviMirku Topolánkovi už třetím předsedou a bývalým premiérem, který se rozešel se stranou ve zlém.

„Musím říci, že jsem tímto krokem pěti členů místního sdružení ve Zličíně velmi překvapen. Chci jednoznačně říci, že moje žena je zaprvé nevinná, zadruhé je obětí politického procesu, zatřetí má být ctěna presumpce neviny. A začtvrté jsem přesvědčen, že se k tomu budou muset vyjádřit orgány ODS na oblastní, regionální, případně celostátní působnosti,“ řekl rozzlobený Nečas při odchodu z policejní služebny.

Místní sdružení ODS v Praze-Zličíně vyloučilo 13. listopadu ze strany Janu Nečasovou, dříve Nagyovou (na archivním snímku).

Místní sdružení ODS v Praze-Zličíně vyloučilo 13. listopadu ze strany Janu Nečasovou, dříve Nagyovou (na archivním snímku).

FOTO: Kateřina Šulová, ČTK

Byl by prý nerad, kdyby krok zličínské ODS měl znamenat počátek jeho „dramatického rozcházení“ se s ODS. „Protože toto bych potom musel považovat za politický útok vůči bývalému předsedovi ODS,“ dodal.

Video

Petr Nečas hovoří k novinářům po výslechu. Zdroj: Novinky

Podle šéfa strany Martina Kuby by ale vedení ODS tuto záležitost řešit nemělo. „Považuji to za excitovaný výrok. Kolegové, kteří sedí v místním sdružení, to jistě jako politický útok nebrali. Do této záležitosti by vedení ODS zasahovat nemělo, regionální rada i oblastní sdružení jsou toto jistě schopné vyřešit,“ řekl Právu Kuba.

Vodrážka a Svoboda si rozdávají údery

Vyloučení Nečasové rozpoutalo v pražské ODS další spor. Starosta Prahy 13 a šéf oblastního sdružení David Vodrážka včera novinářům řekl: „Vyloučení Jany Nečasové jsme dostali za úkol od regionální rady ODS Praha pod vedením Bohuslava Svobody. Pokud bychom tak neučinili, hrozilo, že by nám bylo zrušeno oblastní sdružení ODS Praha 13. Neměli jsme tedy ani jinou možnost.“

Doslova tím rozlítil Svobodu, který označil Vodrážku za lháře. „To je tak nehorázná lež, jakou jsem nikdy neslyšel. Ti lidé se už neštítí ničeho, aby dosáhli svého cíle,“ řekl Právu vytočený exprimátor, podle kterého je za Vodrážkovým vyjádřením snaha oslabit Svobodovu pozici před regionálním sněmem, kde chce příští čtvrtek obhajovat svou pozici.

„Tohle vyvolává stín na regionální radu. Já pana Vodrážku od té doby ani neviděl. To se zbláznil? Politický útok je pro mě právě tohle,“ dodal Svoboda. K vyloučení Nečasovy manželky řekl, že je to věcí místního sdružení.

K vyloučení Nečasové se vyjádřil i bývalý místopředseda Pavel Drobil, který si na svém facebookovém profilu nebral servítky.

„ODS vyloučila Janu Nečasovou. My jsme fakt banda srá.ů! Skoro bych se vsadil, že nejhorlivější byli ti, kdo jí před tím lezli nejvíce do ...,“ napsal Drobil.

Janu Nečasovou ve středu večer vyloučilo místní sdružení ODS Praha Zličín kvůli tomu, že „neplnila povinnosti člena dle stanov”, řekla ČTK oblastní manažerka ODS Prahy 13 Věra Herzánová. Podle jejích slov povinnosti porušila tím, že nekomunikovala a nesdělila své aktuální osobní údaje, tedy třeba své nové jméno.