Hašek se už podle informací Novinek obrátil na Bělobrádka i šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, jednání by mohla začít v úterý.

ČTĚTE TAKÉ
Hašek chce skoncovat se Sobotkou na mimořádném sjezdu ČSSD

"Rád bych se informoval z první ruky, co se v sociální demokracii děje. Protože pro nás je ta situace nepřehledná a vyjednávat v situaci, kdy nevíme, jestli náhodou nedojde k nějakému štěpení uvnitř poslaneckého klubu sociální demokracie, nemá žádný smysl," řekl v pondělí odpoledne Bělobrádek.

"Pro KDU-ČSL je prioritou prosadit vlastní volební priority, ve kterých nehodlá ustupovat. Kvůli situaci uvnitř ČSSD by vyjednávání se sociální demokracií v současnosti bylo velmi obtížné. Při respektu k rozhodnutí ČSSD o složení vyjednávacího týmu počkáme do vyjasnění celé situace," konstatoval za lidovce jejich mluvčí a nově zvolený poslanec Daniel Herman.

Slabý volební výsledek sociální demokracie vedl k nedělní výzvě předsednictva ČSSD na Sobotku, aby odstoupil z funkce šéfa sociální demokracie. Sobotka to odmítl a hovoří o puči. Jeho rivalové naopak říkají, že se jednalo o demokratické rozhodnutí předsednictva a Sobotka prý ztratil sebereflexi. Předsednictvo Sobotku odvolalo z vyjednávacího týmu o možném kabinetu.