Kandidující strany mají za zákona v každém z veřejnoprávních médií k dispozici celkem 14 hodin vysílacího času. Mohou tohoto času využít k představení svého programu a kandidátů. Podle expertů na výzkum veřejného mínění a psychologii však nemá tento druh propagace na výsledek voleb velký dopad.

Video

Předvolební spot KDU-ČSL

Starostové dnes mohou stranám také vyhradit prostor pro vylepení volebních plakátů. Kandidující uskupení však už obvykle mají zamluvené reklamní plochy.

Video

Předvolební klip Suverenity

 

Poslední den pro registraci

Jako první se strany v pondělí představily ve vysílání stanice Vltava, a to už před šestou hodinou ranní. Po druhé hodině odpolední pak jejich televizní spoty odvysílala Česká televize na kanálech ČT1, ČT2 a ČT24. Český rozhlas pro vysílání minutových spotů stran vyhradil také prostor na stanicích Radiožurnál a Dvojka, a to ve večerních hodinách.

Video

Předvolební spot ČSSD

Video

Předvolební spot ODS

Pondělí je rovněž posledním dnem pro volební registraci stran, které pro nedodržení volebních pravidel úřady vyřadily, ale jejich rozhodnutí změnily soudy. Vrátit se do hry takto mohla Československá strana socialistická v Olomouckém kraji, na soud se ale kvůli svému vyškrtnutí z voleb neobrátila.

Video

Předvolební spot volebního bloku Hlavu vzhůru

Video

Předvolební klip LEV 21

Mezi prvními, kdo svůj volební klip zveřejnil na internetu, byli lidovci. Jejich spot, který režíroval Filip Renč, se objevil na internetu už v září a jeho protagonisty jsou předseda strany Pavel Bělobrádek a europoslankyně Zuzana Roithová.

Video

Předvolební spot SPOZ

Lehkou kontroverzi vzbudily klipy zemanovců a bloku Jany Bobošíkové Hlavu vzhůru. V klipu SPOZ vystoupil herec převlečený za policistu, což - jak upozornil server Lidovky.cz - je v rozporu se zákonem. V pozadí snímku Hlavu vzhůru zase hraje skladba Tomáše Úlehly, která rozvířila debatu o použití filmového úsloví Metelesku blesku.

Většina stran už klipy má

V závěru minulého týdne zveřejnili svůj klip sociální demokraté. Jediný protagonista Bohuslav Sobotka se v něm prochází českou krajinou a slibuje dobře fungující stát.

Video

Předvolební klip hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury

Video

Předvolební klip Strany zelených

Několik spotů představila také TOP 09, která tradičně sází na humorná videa s Karlem Schwarzenbergem v hlavní roli.

Video

Předvolební klip TOP 09

Video

Předvolební klip Strany svobodných občanů

Volební spoty už zveřejnily také Strana zelených, Strana svobodných občanů nebo Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. O víkendu představilo nový klip hnutí ANO, v němž kromě jeho předsedy Andreje Babiše vystupuje také herec Martin Stropnický.

Video

Předvolební klip hnutí Ano 2011

Video

Předvolební klip Občané 2011

Video

Předvolební klip Koruny české

Video

Předvolební klip Pravého bloku

Video

Předvolební klip KAN

Video

Předvolební klip KSČM

Video

Předvolební klip Soukromníků

Video

Předvolební klip Pirátské strany

Video

Předvolební klip Změny

Video

Předvolební klip DSSS

V předčasných volbách 25. a 26. října kandiduje celkem 24 politických stran. Romská demokratická strana (RDS), Československá strana socialistická (ČSS) a Aktiv nezávislých občanů (ANEO) volební spoty nedodaly.

Tipněte si, kdo se dostane do Sněmovny, a vyhrajte poslanecký plat! Více na fantasy.novinky.cz