Zeman stávajícím dárcům poděkoval, mrzí jej však fakt, že se k nim nepřidala podnikatelská sféra.

„Ale až budou chodit různí lidé a budou říkat – já bych potřeboval, abyste mě zařadil do podnikatelské mise, nebo já bych potřeboval, abyste se za nás přimluvil – v tomto případě přistoupím k vydírání, protože státní dluh je nás všech, ne jen dolních 10 000 000,“ uvedl prezident.

„Nedělám si iluze, že tato kapka v moři povede k drastickému snížení státního dluhu,“ uvedl v červnu, když fond představoval. Sám do něj každý měsíc dává 60 tisíc korun, tedy třetinu svého platu. Aktuálně se na účtu sešlo 310 532 korun.

Mluvčí prezidenta Hana Burianová v Radiožurnálu upřesnila, že to bude jen jedna z podmínek, na jejichž základě bude prezident podnikatele do mise vybírat. Připomněla, že Zeman se chce řídit hlavně potenciálním přínosem podnikatele a jeho šancemi uzavřít kontrakty.

Státní dluh
Státní dluh ke konci června činil 1,678 biliónu korun a za letošní první pololetí se zvýšil o 10,5 miliardy Kč.
zdroj: ČTK

V prvních měsících po zvolení do úřadu prezidenta Zeman navštívil všechny státy sousedící s Českou republikou. První návštěva mířila tradičně na Slovensko, následně zavítal do Rakouska, PolskaNěmecka. Minulý týden zavítal do bruselského centra EU.