„V případě, že (vedení SPOZ) požádá o moji kandidaturu, tak ji přijmu,“ řekl Mynář na čtvrteční tiskové konferenci. Kancléř uvedl, že k tomuto stanovisku dospěl po dlouhém, důkladném zvážení a především poté, co věc probral s prezidentem a čestným předsedou SPOZ Milošem Zemanem.

„Velmi stojím o to, aby pan kancléř kandidoval,“ řekl pak šéf zemanovců Štengl. Vedení SPOZ jedná o lídrech právě ve čtvrtek odpoledne. Štenglovo vyjádření jasně naznačuje, že špičky strany Mynáře o kandidaturu požádají. Kancléř neočekává, že by se stal celostátním volebním lídrem. „Touto cestou zatím nepřemýšlíme, že bychom šli. Vypíchnout jednu osobnost by nebylo fér,“ prohlásil.

Regec vymění ČSSD za SPOZ

Řady zemanovců ve čtvrtek posílil senátor Jozef Regec. „Dnešním dnem odcházím z klubu ČSSD a strany. Je mi velkou ctí, že mohu být ode dneška členem zemanovců,“ řekl senátor s tím, že jeho prioritou bude sport. Regec je nově členem SPOZ na jižní Moravě. Ve volbách se nicméně kandidovat nechystá.

Politická strana SPOZ představila na tiskové konferenci ve čtvrtek 29. srpna 2013 Jozefa Regece jako novou tvář své volební kampaně. Na snímku zleva Zdeněk Štengl, Jozef Regec

 Zdeněk Štengl a Jozef Regec na tiskové konferenci.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Šéf jihomoravské SPOZ Marián Keremidský poukázal, že jeho organizace je největší v republice, má 470 členů. Regec svým krokem posílil i zemanovský senátorský klub, který měl doposud pět členů.

Regec reprezentoval Československo a ČR v silniční cyklistice. Jak uvádí na svém webu, vedle Závodu míru reprezentoval i na mistrovství světa a olympijských hrách. Podařilo se mu více než 70krát vystoupit na stupeň nejvyšší. Za největší úspěchy své kariéry považuje 10. místo na mistrovství světa v Rakousku, osmé a desáté místo na OH v Soulu.