Kočí se „proslavila“ hlavně díky skryté nahrávce, na které se přiznala, že s ODS organizuje puč uvnitř VV. Záznam byl zdramatizován pod názvem Kristýna – Blonďatá bestie.

Čím se budete živit, když už nebudete poslankyní?

Jsem vzděláním politolog, takže politika bude do určité míry součástí mého života. Určitě do Sněmovny znovu kandidovat nehodlám. Založila jsem si firmu, ve které mohu ideálně využít své zkušenosti z politické kariéry.

Čím se bude zabývat?

Mediální komunikací, přípravou kampaní a marketingem. Nebude to pouze PR (komunikace s veřejností), ale i lobbing. Ty zkušenosti, které jsem ve Sněmovně nabyla například při legislativním procesu, je potřeba využít. Bude to nabídka pro soukromý i veřejný sektor.

Máte už zákazníky?

Mám, ale nechám si je pro sebe.

Je vám líto, že Sněmovna předčasně skončila?

Ne, už se těším na začátek nové etapy života. Na druhou stranu cítím nostalgii, protože jsem nejenom byla tři a půl roku poslankyní, ale před tím jsem několik let pracovala jako zaměstnankyně kanceláře dolní komory. Do určité míry mi asi Sněmovna chybět bude, ale naprosto převažuje těšení na nové projekty.

Myslíte, že se uživíte stejně dobře jako poslankyně?

Nepochybuji, že se v soukromém sektoru uživím mnohem lépe.

Zkušenosti ze Sněmovny jsou spíše negativní, nebo pozitivní?

To je náročná otázka. Každá zkušenost by měla být vnímána pozitivně, protože vás posouvá dál. Musím ale přiznat, že moje zkušenost je obojaká. Musím se z toho negativního poučit a vzít si to potřebné, abych se mohla zlepšovat.

Jak byste to poučení formulovala?

(dlouze přemýšlí)

Napovím – dávat si třeba pozor na lidi, jako je Vít Bárta?

Spíše si dávat pozor na pusu a také na lidi, kterými se člověk obklopuje. Ale myslím si, že každý, kdo ve 24 letech vstoupil do takto náročného prostředí, na které nebyl připraven, se toho musí hodně naučit. Já jsem se toho naučila hodně, ale bohužel před zraky celé veřejnosti. O to je to cennější.