Fischer teprve před několika dny splatil zhruba 5,3 miliónu korun, které mu zbývalo uhradit za kampaň. Dostal se za to pod palbu kritiky, když peníze sehnal v krátké době teprve tehdy, kdy bylo jasné, že usedne ve vládě Jiřího Rusnoka. Fischer, který byl ve středu jmenován ministrem financí, ale odmítá, že by splacení dluhů jakkoli souviselo s ministerskou funkcí.

Po zaplacení dluhů nyní zbylo na účtu 44 800 korun, z nichž Kapka naděje dostane podle Fischera zhruba polovinu, 22 800 korun, Česká alzheimerovská společnost pak získá zbytek.

Na Fischera v souvislosti s náhlým urovnáním dluhu podal trestní oznámení například spolek Šalamoun. Podle něj se mohlo jednat o úplatek.

Fischer se hájí tím, že financování jeho kampaně bylo zcela průhledné. "Na rozdíl od ostatních prezidentských kandidátů jsem nepřijímal peníze politických stran ani firem. Každá koruna má své jméno a svou tvář," tvrdí. Na transparentním účtu ale u některých miliónových darů konkrétní jméno chybí. Část peněz měl dostat od podnikatele Daniela Drába, suma byla na účet vložená hotově.