„Tak já si myslím, že už je předem více než jasné, že současná vláda padne. Taťka už jedná s vedením ČSSD o dalších krocích,“ objevilo se pod jménem Zemanové na Facebooku. Výrok se objevil na stránce s názvem „Kateřina Zemanová – oficiální stránka“ a lidé si okamžitě začali výrok přeposílat.

Podle zjištění Novinek ale nejde o facebookovou stránku skutečné Zemanové, jejíž oficiální profil nese název „Kate Zemanová“. Že jde o falešný profil, následně potvrdilo i tiskové oddělení Hradu.

"Tímto prohlašujeme, že stránka na sociální síti Facebook "Kateřina Zemanová - oficiální stránka" není oficiální stránkou dcery prezidenta. Všechny výroky, které se na této stránce objevují, jsou nepravdivé a jsou někým úmyslně vydávány za názory dcery prezidenta. Slečna Kateřina Zemanová se od těchto výroků zcela distancuje," uvedla tisková mluvčí Hana Burianová.

Pravdivé je tak pouze to, že Zeman v pátek skutečně o řešení politické krize na Hradě jedná. Pozval si například šéfa ČSSD Bohuslava Sobotku a premiéra Petra Nečase (ODS).