"Vzhledem k tomu, že mafiánskou chobotnici rozkrádající veřejné peníze v této zemi nelze zřejmě porazit pouze politickými prostředky, rozhodl jsem se vrátit také k autorské práci," uvedl John. Dodal, že hodlá publikovat "o rozkrádání v této zemi a informace z české politiky, které má česká veřejnost právo znát".

John má jako vedoucí publicistického oddělení posílit tým investigativních novinářů.

John ve Sněmovně šéfuje bezpečnostnímu výboru. Může tak přicházet do kontaktu s informacemi, které jsou v nějakém režimu utajení. Jako člen mandátového a imunitního výboru také má přístup například k žádostem policie o vydání poslanců k trestnímu stíhání a i do příslušných spisů, pokud si je výbor od policie vyžádá.

Johnovi mandát poslance nemůže nikdo sebrat. Opustit ho může sám z vlastního rozhodnutí. To však zřejmě nemá v plánu. "Publikační činnost politiků je zcela běžná, stejně jako je běžné, že poslanci neopouštějí svou profesi, které se v životě věnovali," uvedl John.

K jedné změně přesto dojde - John už nebude kandidovat na předsedu strany. "Dnes (ve středu, pozn. red.) jsem předložil Grémiu VV svůj návrh na svolání volební konference Věcí veřejných na začátek příštího roku s tím, že nebudu po čtvrté kandidovat na pozici předsedy strany," uvedl John.