Mascheková zároveň důrazně odmítla domněnku, že by se na kandidátce mohl objevit i samotný David Rath, o jehož propuštění na kauci se v současné době hojně spekuluje. Uvedla však, že by v případě Rathova budoucího očištění uvažovala o jeho umístění na čestné místo na konci kandidátky. "Nejsme protestní hnutí ani obhájci doktora Davida Ratha," zdůraznila Rathova bývalá mluvčí.

Také podle předsedy a zakladatele hnutí Jaroslava Kratochvíla toto uskupení nezavírá před Rathem dveře. Podle Kratochvíla je připraveno využít jeho zkušeností a naslouchat jeho názorům a doporučením. Dodal, že byl s Rathem v dobách dobrých, a proto ho neopustí ani v dobách zlých.

Zatím se financují "svépomocí"

Hnutí bude podle Maschekové prosazovat například vyrovnané hospodaření kraje bez zadlužování, rozumné investice, dostupné bydlení pro mladé, bude usilovat o dostatek míst v mateřských školách a domovech pro seniory, o rekonstrukci silnic či o rozvoj učňovských oborů.

Nyní Středočeši čekají na potvrzení předložené kandidátky, aby mohlo zahájit kampaň. V ní počítá podle Maschekové s několika billboardy, volebními novinami a především s přímými kontakty s voliči. Svůj "chod" hnutí zatím financuje "svépomocí", dodala.