Podle ministerstva byla takováto smlouva na dodavatele služeb informačních technologií uzavřena v roce 2010 a za jejím podpisem stojí tehdejší náměstek ministra Roman Boček.

"Ministerstvo se na základě počínání dobrého hospodáře rozhodlo pod novým vedením využít s ohledem na tyto vázané finanční prostředky k dodání aplikace centrálního registru vozidel (CRV) v rámci této smlouvy," uvedl ve středu resort, který zároveň smlouvy zveřejnil.

Za registr jsme zatím nezaplatili, hájí se ministerstvo

"Zároveň byl na začátku tohoto roku podepsán dodatek k dřívější smlouvě, díky kterému byly zpřísněny sankce v případě neplnění,“  doplnil ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) s tím, že ministerstvo aplikaci CRV doposud oficiálně nepřevzalo a nezaplatilo firmě ani žádné plnění.

"Jedná se o částku 32 428 800,- Kč včetně DPH (uváděná částka za software aplikace CRV ve výši 37 miliónů korun je součástí smlouvy z roku 2010; firmě by byla vyplacena i tehdy, kdyby se aplikace CRV nerealizovala)," upozornil resort.

Centrální registr  se od svého spuštění potýká s problémy. První týden byl na většině míst prakticky nefunkční. Nyní se situace zlepšila, nicméně podle úředníků je i nadále pomalý a nelze se na něj plně spolehnout.