"Je to už několikátá policejní provokace. Doufám, že ji vyšetří Generální inspekce bezpečnostních sborů, které jsem dal podnět. Do té doby se nemohu vyjadřovat jinak, než že jsem terčem policejní provokace,“ reagoval pro Právo ministr Kalousek.

Následně doplnil, že  "má-li pan policejní prezident jakýkoli důkaz, že jsem ho zastrašoval a následně se omlouval, ať ho předloží. Já podám rezignaci a odejdu z veřejného života," slíbil. "Pokud jej nemá, ať okamžitě odejde on," dodal Kalousek s tím, že nikdo si nemůže dovolit kohokoliv osočovat.

Lessy: Nejdřív vyhrožoval, pak se omlouval

Podle Lessyho mu ministr měl třikrát volat 4. července. "Řekl mi, že nás všechny odstíhají," řekl poslancům. V dalším telefonátu již prý Kalousek svá slova zlehčoval.

Policejní prezident Petr Lessy na zasedání sněmovního bezpečnostního výboru

Policejní prezident Petr Lessy na zasedání sněmovního bezpečnostního výboru

FOTO: Michal Burian, ČTK

Lessy označil ministrův nátlak za nepřípustný a dodal, že se nenechal nijak ovlivnit.

"V roce 2012 to nejsou ta nejlepší slova, která by měla být zvolena," řekl poslancům policejní prezident.

Sněmovna Parkanovou vydala

Sněmovna ve středu vyhověla žádosti policie a Parkanovou vydala k trestnímu stíhání. Podle policie pochybila při nákupu letounů tím, že si nenechala zpracovat posudek na jejich cenu. Podle police tím státu mohla vzniknout škoda ve výši téměř půl miliardy korun.

Poslanci vydali Parkanovou k trestnímu stíhání

Parkanová své obvinění odmítla s tím, že žádný posudek nebyl v daném případě potřeba. Stejný názor zastává i gesční ministerstvo financí. Kalousek policejní žádost opakovaně ostře kritizoval.

Sám přitom čelil kritice za to, že telefonicky hovořil s vyšetřovatelem, který to označil za nátlak. Kalousek jakýkoliv nátlak odmítl a podal kvůli tomu podnět GIBS.