V této souvislosti je paradoxní, že na rokování byla zároveň podpořena nominace Zuzany Moravčíkové na post hejtmanky, který se uvolnil po zatčení Davida Ratha. Moravčíková je v současné době pouze zastupující "vládkyní" kraje.

Navíc nebylo ani schváleno konání mimořádné volební konference, která by určila nové vedení krajské organizace a předělala kandidátku pro podzimní krajské volby.

Z verdiktu středočeské ČSSD je zklamán první místopředseda strany Michal Hašek. Zkritizoval, že nebylo naplněno usnesení ÚVV. A oznámil, že nejužší vedení strany se bude situací zabývat. Špičky ČSSD podle něj musí vydat jasný signál o nutnosti změn ve středočeské organizaci.

Také místopředseda krajské organizace Jiří Havlíček, který je v opozici vůči dlouholetému Rathovu spojenci a šéfovi středočeské soc. dem. Richardovi Dolejšovi, neskrýval nad verdiktem rozhořčení.

„Je to pro mě obrovské zklamání. Od jednání jsem očekával jasný krok a jasné rozhodnutí, že přijme politickou odpovědnost a svolá mimořádnou konferenci, která by zvolila nové vedení a rozhodla o nové kandidátce pro krajské volby. Považoval bych to za dané situace za jediný možný a správný krok k obnovení důvěry u veřejnosti,“ řekl Havlíček Novinkám.

Dolejš je politický Hujer, píše Foldyna

Do Dolejše se velmi ostře pustil na svém Facebooku děčínský poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna, který na ÚVV úspěšně předložil výzvu k rezignaci vedení středočeské organizace.

„Dolejš potvrzuje, že je obyčejný aparátčík, politický Hujer! Od Grosse přes Ratha, pořád jen Hujer. Měl šanci ukázat, že už se v politice něco naučil, neukázal,“ uvedl Foldyna, který vyjádřením narážel na fakt, že Dolejš podporoval někdejšího šéfa ČSSD Stanislava Grosse i Ratha.

K rezignaci přitom vyzval špičky ČSSD ve středních Čechách nejvyšší stranický orgán mezi sjezdy, ústřední výkonný výbor (ÚVV). O návrzích se hlasovalo tajně. V rámci středočeské soc. dem. se mezitím znovu rozhořel spor mezi Dolejšem a jeho rivalem, bývalým místopředsedou ČSSD Milanem Urbanem.

Dolejš v reakci na rozhodnutí ÚVV uvedl, že by celé vedení organizace mělo převzít zpětně politickou odpovědnost za Urbana kvůli kauze Toskánsko.