„V Hostivicích se teď může natáčet seriál Zoufalé manželky,“ objevilo se už v úterý dopoledne na Facebooku, krátce poté, co média přinesla zprávu o Rathově zadržení v místě jeho bydliště.

Svérázný učitel Rath u tabule

Svérázný učitel Rath u tabule

FOTO: www.facebook.com

Další fórky na sebe nenechaly dlouho čekat. Objevily se zejména v diskusích pod články na zpravodajských serverech. Šprýmaři se zajímají o to, jakou velikost bot Rath má, a hned si odpovídají, že vzhledem k výši obnosu to bude asi sedmička.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka na kresleném vtipu zvažuje strategii, jak zvednout popularitu strany. A podle vtipálka na to přišel.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka na kresleném vtipu zvažuje strategii, jak zvednout popularitu strany. A podle vtipálka na to přišel.

FOTO: www.facebook.com

Na sociálních sitích se šíří také upravená fotografie z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje, v němž zazněla okřídlená hláška: "Neber úplatky, neber úplatky, neber úplatky". Hlavní hrdinové přitom na snímku hledí právě na Davida Ratha.

Zlidovělou větu Neber úplatky, neber úplatky z komedie Jáchyme, hoď ho do stroje staví upravená fotografie do nového kontextu.

Zlidovělou větu Neber úplatky, neber úplatky z komedie Jáchyme, hoď ho do stroje staví upravená fotografie do nového kontextu.

FOTO: www.facebook.com

Tvůrci satirického večeru o "blonďaté bestii", který uvádí A Studio Rubín, se již rozhodli, že poslancův případ zapracují do představení.

Poslance za ČSSD a hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha zadrželi policisté v pondělí večer. V úterý mu bylo sděleno obvinění z trestného činu přijetí úplatku. Rath měl převzít sedm miliónů korun. Podle některých informací mohl úplatek souviset s využíváním evropských dotací v kladenské nemocnici. [celá zpráva]

Vše o kauze Rath
Policie má jasný důkaz a obvinila Ratha z přijetí úplatku 
David Rath měl mít u sebe při zatčení sedm miliónů korun v krabici od bot 
Předsedkyně Sněmovny Němcová souhlasila s vydáním Ratha soudu
Rathův případ zřejmě souvisí s kladenskou nemocnicí, policie z ní odnesla batoh
Zadržení Ratha vyvolalo v ČSSD zděšení
Sociální demokraté se omluvili za Ratha
Zoufalé manželky se budou točit v Hostivici, aneb Češi vymýšlejí vtipy na Ratha
Rath se často tvrdě pouštěl do protivníků kvůli korupci, teď sám skončil v cele 
Policie vyslýchá Ratha v jeho domě, přivezla si počítačku na peníze