Extempore se odehrálo v lednu na plese, kdy opilého prvního muže z radnice někdo natočil na mobilní telefon.

Při mimořádném zasedání, jež se konalo za značného zájmu občanů, kteří se ale nemohli do nesmyslně, nebo možná zcela záměrně zvolené malé místnosti vůbec vejít, se starosta nejprve omluvil. Svůj stručný omluvný projev ukončil tím, že věc už považuje za vyřízenou.

Vzápětí se hlasovalo o schválení průběhu zasedání. Koaliční většina však dosáhla toho, že program schválen nebyl, a tak vlastně ani na projednávání hlavního bodu – tedy zhodnocení dosavadní činnosti starosty, vůbec nedošlo.

Zklamaní opozičníci, ale hlavně veřejnost starostu vyprovodila výkřiky, které mu provolávaly hanbu. Muž, který se podle místních do Tuřan přestěhoval zcela účelově pouhý měsíc před volbami, pak z místnosti zmizel, aby se posléze zavřel ve své kanceláři. Své jednání nemínil dál vysvětlovat ani voličům, ani médiím. Jediný rozhovor poskytl ČT, ostatní striktně odmítl a z úřadu doslova utekl.

„Budeme nyní využívat každé příležitosti, abychom bod programu na jednání prosadili. Takového starostu tady prostě nechceme. Hodně lidí se za něho stydí,“ uvedl za opozici Antonín Tůma (ODS).

V Tuřanech, které jsou nejen kvůli brněnskému letišti velmi důležitou čtvrtí města, tvoří koalici ČSSD, KDU-ČSLKSČM. V opozici působí ODS, TOP 09 a Sdružení pro Tuřany.