„Podpora sportu by měla být zakotvena přímo v rozpočtu ministerstva školství, jedině tak bude možné garantovat, že v dobách těžkých bude dána podpora sportu a bude konstantní. Pro koncepční rozvoj sportu jasně potřebuji pro rok 2013 celkem 2,2 miliardy,“ prohlásil Dobeš.

Podle něj již v úterý v Senátu zástupce Českého olympijského výboru upozorňoval na to, že může být ohrožena účast některých sportů na letních hrách v Londýně. Ministr dodal, že je třeba vybudovat sportovní infrastrukturu v ČR.

„Dnes s předsedy jednotlivých svazů dáváme mapář infrastruktury, kterou chceme vybudovat. Ať jsou to Vítkovice-Ostrava, Mekka atletiky, kde ze Zlaté tretry chceme s Janem Železným vytvořit Diamantovou ligu, ať je to Velká cena (motocyklů) v Brně, Nové Město na Moravě a tradiční lyžování, víceúčelová hala v Praze pro míčové sporty nebo národní centrum v Nymburce,“ uvedl Dobeš.

Předseda poslanců VV Vít Bárta uvedl, že „je třeba oddělit legislativu zdanění hazardu a dát garance pro financování sportu.“