Jasno by mělo být podle hradního mluvčího Radima Ochvata kolem 11:00, kdy hodlá prezident nového ministra představit. Do té doby bude pouze jisté, že ministr bude z řad ODS či jí blízkých kruhů. V 11:30 nového ministra uvede Nečas oficiálně do funkce.

Nečas dosud neřekl nic určitého, pouze novináře ujišťoval, že má svou představu. V kuloárech dosud hlasitě zazněla čtyři jména potenciálních ministrů. S poslancem Michalem Doktorem premiér osobně o jeho možném angažmá jednal.

Hovoří se též o předsedovi poslaneckého klubu ODS Zbyňku Stanjurovi nebo o šéfovi Nečasových poradců Martinu Římanovi (ODS), který si už funkci vyzkoušel za vlády Mirka Topolánka (ODS). [celá zpráva]

Čtěte také: Ministr Kocourek ve vládě skončil

Ve hře je ale také jihočeský vicehejtman Martin Kuba, jehož pozice v ODS se o víkendu upevnila, když byl regionálním sněmem opětovně zvolen do čela jihočeské organizace ODS. [celá zpráva]

Kocourek podal demisi minulý týden poté, co se mu nepodařilo vysvětlit, jak jeho matka přišla k 16 miliónům. Přiznal se, že peníze jsou jeho a pokoušel se je „odklonit“ před svou manželkou, která se s ním rozváděla. Případ vyšetřuje policie.