Zatímco Škárka převzal obvinění ve vrátnici Sněmovny, Bárta potvrzení o přijetí podepsal mimo zraky novinářů. Oba politici trvají na své nevině.

„Nyní proběhne standardní proces, budu podávat výpověď a dojde k soudnímu jednání,“ řekl Škárka.

Nervozitu před zahájením soudního procesu podle svých slov necítí. „Myslím si, že jsem nevinný a cítím se nevinný, tak se toho vůbec nebojím,“ dodal.

Jaroslav Škárka

Jaroslav Škárka

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Sněmovna minulý týden vydala oba poslance ke stíhání. [celá zpráva]

Policie je stíhá kvůli penězům, které dal Bárta Škárkovi a poslankyni Kristýně Kočí. Kočí peníze ihned odevzdala do úschovy k notáři s podezřením, že jde o úplatek. Škárka se naopak brání tím, že si myslel, že jde o výdaje na reprezentaci, které má jako místopředseda strany. Od Bárty dostal 170 tisíc, Škárka tvrdí, že peníze byly určeny k tomu, aby pomohl prosazovat Bártovy zájmy v Plzeňském kraji. Že jde o úplatek, mu došlo až později, říká nyní.

Bárta tvrdí, že peníze byly půjčkou, o niž jej poslanci požádali. Doufá, že se celá kauza vyšetří co nejrychleji. „Jsem velmi rád, že se to nezdržuje, protože se nejvíc bojím toho, že to někdo bude zdržovat. Pro někoho to totiž může býti velmi výhodné,“ řekl Právu.

Ani on není nervózní z vyšetřování. „Mám čisté svědomí,“ uvedl.