Bohdalová chtěla zpochybnit hlasování číslo 85. Předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová byla připravena jí vyhovět, ale vzhledem k tomu, že se nejednalo o zpochybnění bezprostředně po aktu, požádala poslankyni, aby kolegům připomněla, čeho se hlasování týkalo.

To Bohdalová ani žádný z jejích kolegů nebyl schopen, ač je k tomu Němcová opakovaně vyzvala. Zatímco koaliční poslanci neskrývali své pobavení, poslanci ČSSD se v hloučcích radili, jak se k problému postavit.

Pobavení členové vlády čekají, zda se dozví, čeho se námitka týká

Pobavení členové vlády čekají, zda se dozví, čeho se námitka týká

FOTO: Petr Horník, Právo

Šéf poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř vystoupil s požadavkem, ať se o námitce  klidně hlasuje, neboť rozdíl prý byl 18 hlasů ve prospěch koaliční většiny a jeden hlas na výsledku proto nemůže nic změnit.

Němcová ale trvala, že je třeba zjistit, kterého hlasování se námitka týká a nakonec jí nezbylo než vyhlásit pětiminutovou přestávku, aby to ze stenografického záznamu mohla zjistit.

"Nebylo to tajné hlasování?," dotazoval se z vládní lavice zmatených sociálních demokratů pobavený premiér Petr Nečas (ODS).

Pro úplnost se sluší dodat, že "zásadní" hlasování 85 se týkalo pevného zařazení dvou bodů souvisejících s penzijní reformou na úterní jednání.